موبایل

راهکارهایی برای سالم نگه داشتن باتری موبایل

سالم نگه داشتن باتری موبایل

امروزه با توجه به بالا رفتن قیمت باتری موبایل و همچنین پلمپ شدن آن درون گوشی، نگهداری درست از باتری بیشتر از هر زمان دیگری اهمیت دارد.


زمان مورد نیاز برای مطالعه: 4 دقیقه


مجموعه تست شده در این مقاله راهکارهایی به شما عزیزان پیشنهاد می کند تا بتوانید باتری موبایل خود را تا حد ممکن سالم نگه دارید و عمر مفید آن را افزایش دهید.

چرخه شارژ باتری موبایل

اولین نکته ای که باید به آن توجه کنیم این است که باتری گوشی های هوشمند امروزی دارای چرخه شارژ یا تخلیه هستند و اکثر باتری ها معمولا بعد از 450 تا 650 چرخه شارژ عمر مفید آن ها تمام می شود.
به همین دلیل اگر شما باتری موبایل خود را هوشمندانه شارژ کنید به طوری که هرگاه شارژ موبایل شما بین 15 تا 20 درصد بود شارژر را وصل کنید و بین 80 تا 90 درصد آن را قطع کنید می توانید عمر مفید باتری موبایل خود را تا حد قابل قبولی افزایش دهید.

کار نکردن با گوشی هنگام شارژ

نکته بعدی که می تواند طول عمر باتری موبایل شما را افزایش دهد این است که به هیچ عنوان هنگام شارژ شدن گوشی با آن کار نکنید یا بازی های سنگین انجام ندهید. این کار دمای باتری و گوشی شما را بیش از اندازه بالا می برد که باعث آسیب رسیدن جدی به باتری موبایل و حتی برد گوشی می شود.
همچنین حتما هنگام شاررژ کردن گوشی قاب آن را جدا کنید تا از گرم شدن بیش از حد آن جلوگیری کنید.

اصلی بودن شارژر گوشی

هنگام شارژ گوشی خود حتما از شارژر فابریک و اصلی آن استفاده کنید زیرا شارژ کردن گوشی با شارژر های فیک و تقلبی یا شارژر های بی کیفیتی که به اسم فست شارژ در بازار موجود است باعث کاهش عمر باتری موبایل می شود.

چونه بفهمیم شارژر موبایل اصلی است

تشخیص شارژر اصلی از تقبلی!

شاررژ کردن بیش از حد موبایل

یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه شود این است که وقتی شارژ گوشی به حد نرمال و یا حتی 100 درصد رسید فورا آن را از شارژ جدا کنیم. با اینکه گوشی های هوشمند امروزی قادر هستند بعد از شارژ کامل جریان برق را تا حد زیادی قطع کنند اما چون گوشی همچنان به پریز برق متصل و بیش از اندازه شارژ شده است، این عمل باعث بالا رفتن دمای باتری موبایل شده که همین امر موجب کاهش دوام و طول عمر مفید باتری می شود.

دور نگه داشتن گوشی از حرارت

توجه داشته باشید که تا حد ممکن نباید باتری و موبایل شما زیر نور مستقیم خورشید قرار گیرد یا استفاده شود. همچنین از قرار دادن گوشی هوشمند خود نزدیک حرارت یا گرما جدا خود داری کنید.
همانطور که می دانید گرما یکی از اصلی ترین دشمن های باتری موبایل شما است که باعث کاهش بسیار زیاد طول عمر آن می شود.

همچنین بخوانید : مهم ترین نکاتی که قبل از خرید گوشی استوک باید بدانیم!

فعال کردن روشنایی خودکار گوشی

یکی دیگر از کارهایی که می توانید انجام دهید این است که گزینه روشنایی خودکار موبایل خود را روشن کنید. این کار باعث می شود تا گوشی شما نور صفحه را با توجه به نور محیط تنظیم کند که تاثیر خوبی در بهینه سازی باتری شما دارد و می تواند از زود خالی شدن باتری تا حدودی جلوگیری کند.

چگونه روشنایی خودکار گوشی را فعال کنیم

فعال کردن روشنایی خودکار

 

از اینکه توانستیم در این مقاله به شما کمک کنیم تا طول عمر باتری خود را افزایش دهید خوشحالیم. امید است با رعایت نکات گفته شده در بالا بتوانید باتری موبایل خود را تا مدت زیادی سالم نگه دارید و از ضرر زیاد جلوگیری کنید.
شما همچنین می توانید برای خرید گوشی ، لپ تاپ، لوازم خانگی و سایر لوازم دیجیتال به صفحه اصلی سایت تست شده مراجعه کنید. تست شده اولین مرجع رسمی فروش، تست و بررسی کالای استوک و دسته دوم در ایران.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *